מה תרצו לשאול?

שלום, מישהו יכול להסביר לי מה התועלת/המטרה של קרן השתלמות? אני עצמאית ופתחתי קרן השתלמות בעצתו של רואה החשבון שלי, שאמר שזה טוב להוצאות העסק וכו\\'.. מזה כ-3 שנים אני מפרישה כסף לקרן. בכל פעם שאני בודקת את היתרה.. אני במינוס לעומת הסכום שהפקדתי (עקב תשלום דמי ניהול וכדומה). לא מבינה את המטרה פה.. אני מרגישה שאני סתם זורקת כסף באוויר. ואחרי 6 שנים מה יהיה? סליחה על הבורות ותודה מראש, רונה


אוגוסט 14, 2016 מאת רונה · תשובה אחת
בקטגוריה: כללי 

תגים:


תשובות

תשובה אחת לשאלה “שלום, מישהו יכול להסביר לי מה התועלת/המטרה של קרן השתלמות? אני עצמאית ופתחתי קרן השתלמות בעצתו של רואה החשבון שלי, שאמר שזה טוב להוצאות העסק וכו\\'.. מזה כ-3 שנים אני מפרישה כסף לקרן. בכל פעם שאני בודקת את היתרה.. אני במינוס לעומת הסכום שהפקדתי (עקב תשלום דמי ניהול וכדומה). לא מבינה את המטרה פה.. אני מרגישה שאני סתם זורקת כסף באוויר. ואחרי 6 שנים מה יהיה? סליחה על הבורות ותודה מראש, רונה”
  1.  האם התשובה מועילה?   Add rating 0  Subtract rating 0   | מאת unixman

    ההטבה בקרן השתלמות לעצמאי נמצאת בשני מקומות
    א. עד 4.5% מהסכום מוכר כהוצאה מוכרת (כלומר את מקבלת את הכסף מבלי לשלם עליו מיסים - אבל הוא הולך לקרן ההתשלמות ואת יכולה להשתמש בו רק אחרי 6 שנים ממועד ההפקדה הראשונה)
    ב. אם הסכומים שהופקדו בקרן היו מתחת לתקרה השנתית - הם פטורים ממס רווחי הון, ככל שיש באמת רווחים. כלומר אם יהיו רווחים - לא תשלמי מס רווחי הון, בניגוד להשקעה שאת עושה באופן רגיל בבנק.

    שוחחי עם רואה החשבון שלך לוודא שאכן הטבת המס רלוונטית לגובה ההכנסות שלך וכמו כן כדאי גם לדבר איתו על המסלול שהקרן שלך נמצאת בו ואם דמי הניהול סבירים.
הכנס תשובה חדשה

אם אתה חושב שיש לך תיקון או שיפור לתשובות הקיימות, אל תהסס להוסיף את תשובתך.
אם ברצונך להוסיף את תמונתך בצמוד לתשובה, לך אל gravatar!


עליך להיות מחובר על מנת לשלוח תשובות.